Přeskočit na hlavní obsahPřeskočit na vyhledáváníPřeskočit na menuZaregistrujte se zdarma

Moje inzeráty


Hlavní stránkaDietaŽlučníková dieta

Žlučníková dietaŽlučníková dieta

Lidé s žlučníkovými problémy to nemají jednoduché. Rozhodně se nemohou stravovat tak, jako lidé bez těchto problémů a jediným řešením je pro ně žlučníková dieta. Jídlo, které lidé se žlučníkovými potíži konzumují by mělo být velmi lehce stravitelné a nezatěžovat trávící ústrojí. Žlučníková dieta se vyznačuje omezením tuku v potravě a to jak co se týče množství, tak druhů. Ideální je používat máslo a olivový olej, ostatní tuky se nedoporučují. Žlučníková dieta je poměrně rozšířená i u osob, které byly operovány s břichem.

Žlučníková dieta a způsob přípravy jídla

Během diety by se v žádném případě neměl používat přepálený tuk. Omezeno je také běžné pečení, dušení, zahušťování jíškou či opékání. Žlučníková dieta však není tak striktní, aby se všechny tyto tepelné úpravy jídel musely naprosto vyloučit. Během pečení a dušení přidáváme tekutinu bez tuku. Podobně je tomu i při zahušťování jíškou. Žlučníková dieta by měla pro kuchaře znamenat skromnější užívání koření a to hlavně toho ostrého. Člověk, který trpí na žlučník by rovněž neměl konzumovat věší množství nadýmavých potravin, jako je čerstvé kynuté pečivo, zelí, kapusta a luštěniny. Žlučníková dieta by rovněž neměla obsahovat látky, které jsou tukům velmi podobné, tedy vaječné žloutky. Ty obsahují cholesterol a do žlučníkové diety určitě nepatří.

Žlučníková dieta a pokrmy, kterých se určitě vyvarovat

Žlučníková dieta se neskládá z vymezených druhů pokrmů. Spíše je třeba vědět, která jídla jsou pro lidi trpící na bolesti žlučníku nevhodná. Jak již bylo uvedeno výše, vyvarujte se tučných jídel. Žlučníková dieta tedy znamená žádné sádlo, slaninu, lůj, umělé tuky a vaječné žloutky. Dejte si pozor na tučné maso, jako je vepřové, husa, skopové, losos, úhoř či rybí saláty. Omezte také smažené pokrmy, čokoládu či silnou zrnkovou kávu a alkohol. Správná žlučníková dieta určitě nezahrnuje také uzeniny či vnitřnosti.

Zobrazeno 0-1 inzerátů z 1

Inzeráty - Žlučníková dieta


Žlučník v lahvičce

[24.05. 2012] - Ústí nad Orlicí
375 Kč

Držíte žlučníkové diety a bojíte se sníst některé potraviny, aby Vám nebylo těžko. Ráda Vám poradím přírodní produkt, který pomohl mnoha lidem. Jedná se o Emulips, říká se mu také žlučník v lahvičce. Mám 2 kamarádky, kterým to super pomohlo. Jedna přišla o žlučník po narození miminka. Nemohla moc jíst, po všem ji bylo špatně ....

2490x
Nabídka
Chybný inzerát Chybná kategorie
Editovat / Smazat / Topovat

1