Přeskočit na hlavní obsahPřeskočit na vyhledáváníPřeskočit na menuZaregistrujte se zdarma

Moje inzeráty


Hlavní stránkaDietaDieta podle krevních skupin

Dieta podle krevních skupinDieta podle krevních skupin

Lidé, kteří bojují se svou váhou často hledají pomoc u různých netradičních typů diety. Jedním z nich je také dieta podle krevních skupin. Založil ji Dr. D'Adamo, který tvrdil, že lidé by se měli stravovat podle toho, jakou mají krevní skupinu. Dieta podle krevních skupin se tak velmi odlišuje od klasických typů diety. U většiny výživových poradců a dietologů však dieta podle krevních skupin budí jen úsměv na tváři. Jde o teorii, která je velmi snadno vyvratitelná a nemá své opodstatnění. Dr. D'Adamo vycházel z toho, že krevní skupiny vznikaly postupně a lidé se v jednotlivých obdobích stravovali odlišně.

Dělení diety podle krevních skupin

Existují čtyři krevní skupiny a podle těch se dělí také dieta podle krevních skupin. Před 50 000 lety před naším letopočtem vznikla první krevní skupina 0. Lidé se v té době živili převážně masem a podle D'Adama by měli konzumovat převážně masitou stravu. Dieta podle krevních skupin pro skupinu A vypadá odlišně. Skupina A vznikla asi před 15 000 lety před naším letopočtem a v té době se lidé živili převážně zemědělstvím. Logicky by proto měli konzumovat hlavně rostlinnou stravu a mléčné výrobky. Krevní skupina B je na tom obdobně, jako A. Dieta podle krevních skupin je zajímavá především pro skupinu AB. Ta vznikla zhruba před 1000 lety a obsahuje pestrou stravu s výjimkou hovězího a vepřového. Proč, to Dr. D'Adamo nezdůvodnil.

Je dieta podle krevních skupin prospěšná?

Dieta podle krevních skupin není tím nejlepším řešením. Údaje o vzniku krevních skupin jsou nepřesné a i kdyby nebyly, je souvislost mezi stravou a krevní skupinou nesmyslná. Jediným pozitivem je fakt, že dieta podle krevních skupin obsahuje menší porce a tedy i nižší energetický příjem. Lidé, kteří tuto metodu vyzkouší tedy o pár kilo zhubnou. Určitě však ne proto, že by fungovalo rozdělení stravy podle krevních skupin.

Zobrazeno 0-0 inzerátů z 0

Inzeráty - Dieta podle krevních skupin


1