Přeskočit na hlavní obsahPřeskočit na vyhledáváníPřeskočit na menuZaregistrujte se zdarma

Moje inzeráty


Hlavní stránkaDietaCholesterol

CholesterolCholesterol

Mnoho lidí se u svého lékaře setká s diagnózou, že mají vysoký cholesterol. Co to však cholesterol je, jak zle jeho hodnoty snížit a jaká je vhodná dieta však ví jen málokdo. Cholesterol je steroidní látka, která je pro lidský organismus potřebná. Lidské tělo ho potřebuje pro tvorbu buněčných membrán. Přílišná koncentrace v krvi však pro organismu přináší značná zdravotní rizika. cholesterol je nebezpečný zejména z hlediska onemocnění srdce. Správná hladina cholesterolu v krvi by měla být pod 5,16 mmol/l. Vysoká hranice je od 6,15 mmol/l. Pokud Vám lékař naměří vysoký cholesterol, měli byste se svým zdravotním stavem urychleně začít něco dělat.

Jak snížit cholesterol

Zvýšená hladina cholesterolu by měla být pro člověka alarmující. Měla by následovat úprava životosprávy a dodržování zdravého životního stylu či diety. Cholesterol bychom měli přijmout pouze v omezeném množství za den (max. 300 mg). Pokud nám lékař naměřil zvýšenou hladinu, měli bychom cholesterol přijímat pouze v množství 200 mg za den. Cholesterol je pro lidský organismus nepostradatelný, nesmí o však být nadbytek. Dávejte přednost kvalitním rostlinným tukům a olejům s vysokým podílem omega 6 a omega 3 vícenenasycených mastných kyselin. Ty jsou pro náš organismus příznivé a pomáhají snižovat cholesterol v krvi.

Cholesterol a příznaky

Cholesterol ve vysoké míře může způsobit značné zdravotní komplikace. V České republice způsobuje vysoký cholesterol více než 50 procent všech úmrtí. Problémy s cholesterolem má přitom až 70 procent dospělé české populace. Vysoký cholesterol v krvi může být podmíněn životosprávou či geneticky. V prvním případě stačí změnit jídelníček a styl života. Účinným řešením je nízkocholesterolová dieta, která zahrnuje mnoho ovoce a zeleniny. Cholesterol v krvi se díky dietě významně sníží.

Zobrazeno 0-0 inzerátů z 0

Inzeráty - Cholesterol


1